Zdrowa dieta

W dzisiejszych czasach wciąż panuje pogląd, że osoba szczupła to osoba zdrowa i zadbana. Można się z tym zgodzić, dlatego propagowane jest zdrowe jedzenie oraz odpowiednia aktywność fizyczna. W każdym mieście, a nawet w niektórych wioskach, odbywają się zajęcia fitness, głównie dla pań, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Popularne stały się również kalkulatory dietetyczne, które najczęściej są opracowywane przez dietetyków.

Mimo iż wiele osób ma świadomość i wiedzę, jak postępować, by nie tyć, to jednak wielu ludziom zdarza się przytyć, a potem szukają sposobów na pozbycie się zbędnego tłuszczu. Wiadomo, że utyć jest najczęściej łatwo, jakoś tak niepostrzeżenie waga rośnie, ale schudnąć skutecznie to wielka sztuka. Dlatego odchudzanie stało się po części biznesem dla tych, którzy potrafią przekonać do swojego sposobu odchudzania. Kluby fitness otwarte są dla każdego, bez względu na rozmiar, jaki nosi. Dietetycy proponują zdrowe jedzenie, barwne, zbilansowane posiłki mają zachęcić do danego sposobu odchudzania. Kalkulatory dietetyczne mają na celu zachęcić i zmobilizować do trzymania reżimu dietetycznego. Ale pamiętać trzeba, że wszędzie najważniejszy jest umiar, zarówno w jedzeniu, jak i w odchudzaniu. A to zapewnia zdrowa dieta, tak ułożona, by się nie głodzić nadmiernie, ale też mieć ujemny bilans energetyczny. Zdrowe jedzenie to głównie potrawy z warzyw, owoców, drobiu, ryb, chudego nabiału. Aby schudnąć, należy się tak odżywiać, by nowy sposób jedzenia stał się nawykiem i choć trochę był przyjemny. Ktoś, kto poszukuje sposobu na schudnięcie, ma w czym wybierać. Istnieje bogata literatura na temat odchudzania, jest też wiele popularnych diet, choćby dieta hollywoodzka, dieta śródziemnomorska, a także tak zwane przerywane posty.

Jest jednak niebezpieczeństwo tego, że po zakończeniu diety powstanie tzw. efekt jo- jo. Polega on w skrócie na tym, że wygłodzony organizm, wręcz wyniszczony dietą, rzuca się na jedzenie, po czym delikwent tyje i tyje, czasem poważnie przekraczając wagę wyjściową. Jak temu zapobiec, podpowiadają eksperci od zdrowego odchudzania. Powinno się chudnąć powoli, ale za to skutecznie, dostarczając organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło