Rodzaj diety cateringu dietetycznego – dieta ketogeniczna

Najlepsze cateringi dietetyczne posiadają bardzo szeroką ofertę jeśli chodzi o rodzaje diet. Jedną z najczęściej wybieranych jest dieta ketogeniczna. To właśnie ten rodzaj diety stosowany jest najczęściej przez osoby, które pragną zrzucić zbędną tkankę tłuszczową.

W praktyce dieta ketogeniczna od cateringu dietetycznego cechuje się spożyciem węglowodanów na bardzo niskim poziomie. Najczęściej jest to poniżej 50 g, natomiast dokładna ilość węgli w diecie zależy w głównej mierze od kaloryczności danej diety. Natomiast podstawową formą pozyskiwania kalorii w tej diecie jest białko oraz tłuszcze. Warto zaznaczyć, że sporo osób bardzo szybko wyłamuje się z tego sposobu żywienia. Wtedy powrót do ketozy może trwać bardzo długo. Jednak możliwe do uzyskania efekty są na tyle duże, że jednak wszyscy postanawiają wrócić do takiej diety. Na szczęście profesjonalny catering dietetyczny na pewno skomponuje posiłki oraz jadłospis w taki sposób, że każdy klient będzie z przyjemnością i z łatwością przestrzegał wymogów dietetycznych.

W tej diecie bardzo często podstawą pozyskiwania najważniejszych makroskładników, witamin i minerałów są produkty pochodzenia roślinnego. Jednak gdyby bliżej przyjrzeć się tej diecie to można zauważyć, że podstawę takiej diety stanowią przede wszystkim tłuszcze. Mowa tutaj o tłuszczach zwierzęcych, jednonienasyconych oraz wielonienasyconych. Do przykładowych produktów, które są dozwolone na diecie ketogenicznej są m.in.: boczek, udka z kurczaka, golonka, pierś z kurczaka, olej kokosowy, tłuste sery, oliwki, orzechy, oliwa z oliwek, ryby, awokado, siemie lniane, jaja, ziarna sezamu czy też masło orzechowe i gorzka czekolada. Jak widać repertuar posiłków może być bardzo rozmaity. Jednak to nie są wszystkie produkty dozwolone na diecie ketogenicznej, ponieważ ich liczba jest zdecydowanie większa. Jak widać, pewną część diety stanowią także produkty pochodzenia roślinnego.

Doświadczenie, które posiada profesjonalny catering dietetyczny sprawia, że klienci mają ułatwione zadanie w przestrzeganiu wymogów diety ketogenicznej. Smacznie i zdrowo przyrządzone posiłki sprawiają, że każdego dnia jedzenie jest dla nas przyjemnością i długo wyczekiwanym momentem w trakcie każdego dnia.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło