Te pytania powinieneś zadać przed wyborem kancelarii księgowej

Jeżeli aktywnie poszukujesz kancelarii usług księgowych i nie możesz się zdecydować na konkretną firmę, koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł. Znajdziesz w nim pytania, które warto zadać księgowej przed podjęciem współpracy.

Księgowość spółek

Chcesz znaleźć kogoś, kto zajmie się prowadzeniem księgowości spółek w sposób rzetelny i kompleksowy? W takim razie nie ma niczego dziwnego, że chcesz podejść do tego tematu bardzo poważnie. Dziś podpowiemy Ci, jakie pytania powinieneś zadać księgowej przed podjęciem współpracy z daną firmą.

Te pytania warto zadać w kancelarii usług księgowych

W przypadku księgowości dla spółki bardzo ważne jest to, żeby wybrać mądrze osobę, która poprowadzi naszą rachunkowość. Powinieneś zatem skupić się na zadaniu najważniejszych pytań. Warto byś wybrał osobę dyspozycyjną, z którą kontakt jest łatwy. Zapytaj, zatem w jaki sposób kancelaria usług księgowych kontaktuje się ze swoimi klientami. Im więcej możliwych dróg, tym lepiej – kontakt bezpośredni, telefoniczny, a także mailowy – to wszystko jest bardzo ważne. Nie zapomnij również o kwestii terminów. Zadaj takie pytania, jak:

  • Jak długo księgowy będzie przygotowywał rozliczenie miesiąca?
  • W jakim czasie musisz wysłać faktury kosztowe za poprzedni miesiąc?

Te dwa pytania mogą okazać się kluczowe, jednak warto byś nie pominął również samej kwestii odpowiedzialności przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także Urzędem Skarbowym. W przypadku prowadzenia księgowości spółek, nie zawsze biuro rachunkowe decyduje się na przejmowanie odpowiedzialności cywilnej w przypadku różnorodnych kontroli, czy też problemów. Warto tę kwestię poruszyć już na samym początku współpracy, aby mieć całkowitą jasność. Sam sposób wystawiania faktury również ma znaczenie. W końcu możesz to zrobić zarówno tradycyjnie, na papierowym formularzu, jak i w pełni elektronicznie. Warto byś to uzgodnił z księgowym.

Księgowość spółek, a wiarygodność firmy

W trakcie poszukiwania najlepszych rozwiązań, zawsze staraj się wybierać rzetelne firmy, które na pewno Cię nie zawiodą nawet w kryzysowej sytuacji. Godna zaufania bez wątpienia jest Kancelaria Kubiak, która posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku.

Wpis powstał przy współpracy z kancelarią Agnieszka Laryska Kubiak – Kancelaria Usług Księgowych.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło