Prezenty dla rocznego dziecka

Chyba po nikim tak dobrze nie widać upływu czasu, jak po dzieciach – zwłaszcza tych najmłodszych. Rosną one jak na drożdżach i zmieniają się niemal z każdym dniem, przez co aż trudno uwierzyć, że dopiero co przyszły na ten świat. Każdy rodzic może się utożsamić z tą nostalgią, która towarzyszy każdemu krokowi milowemu jego dziecka.

Szybko rośniemy

Jednego dnia maluch po raz pierwszy się uśmiecha, innego zaczyna gaworzyć, po upływie kilku miesięcy zaś pojawiają się jego pierwsze ząbki, a on zaczyna żywo gestykulować i być ciekawym otaczającego go świata do tego stopnia, że dotyka wszystkiego, co napotka na swojej drodze, nierzadko próbując także wkładać do buzi mniejsze przedmioty. Dlatego właśnie rodzice niemowląt muszą być tak czujni i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę mieć oczy dookoła głowy. Posiadanie w domu tak małego, nieustannie rozwijającego się dziecka, bywa prawdziwym wyzwaniem – zwłaszcza, jeśli rzeczywiście nie należy ono do najspokojniejszych i ciągle domaga się uwagi i zabawy, a swoje niezadowolenie w przypadku ich braku ogłasza głośnym płaczem i krzykiem. Na szczęście, taki stan rzeczy nie trwa wiecznie, dlatego rodzice zmagający się z maluchem o takim charakterze, mogą odetchnąć z ulgą. Takie zachowanie, jak zresztą i wiele innych rzeczy, minie dziecku wraz z wiekiem.

Pierwszy rok – najważniejszy

Pierwszy rok życia malucha jest jednak niezwykle ważny i dlatego warto mu poświęcić tak dużo czasu, jak to możliwe, nawet, jeśli domaga się on naprawdę częstego kontaktu z najbliższymi. Mowa tu oczywiście nie tylko o rodzicach, ale także rodzeństwie, dziadkach, itp. Ci ostatni szczególnie mocno lubią rozpieszczać swoje wnuki i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Często zasypują dziecko zabawkami i prezentami, a chyba najlepszym czasem, by to zrobić, są jego pierwsze urodziny. Dziecko bowiem w tym czasie jest już mocno rozwinięte ruchowo i kiedy tylko może, chce się bawić. W każdym niemal sklepie znajdą się rozmaite kolorowe zabawki dla rocznego dziecka, którymi warto obdarować malucha, aby zapewnić mu radosną i beztroską zabawę.

Sklepy z zabawkami

Warto zwrócić uwagę, będąc z wizytą w dobrze wyposażonym sklepie z zabawkami, na rozwijające zabawki dla rocznego dziecka. Dziecko obchodzące swoje pierwsze urodziny z dnia na dzień dowiaduje się o świecie coraz więcej, dlatego dzięki takim zabawkom uczy się nowych rzeczy i coraz lepiej rozumie otaczający je świat. Nie każdy zna się na zabawkach dziecięcych, dlatego też nie każdy musi być świadomym tego, jakie zabawki należałoby kupić maluchowi z okazji jego urodzin.

Prezent na roczek – nic trudnego

Należy jednak podkreślić, że znacznie większe problemy w tej kwestii zaczną się później, kiedy dziecko będzie starsze. Póki co, niezależnie od tego, czy kupujemy prezent na roczek dla chłopca, czy też dla dziewczynki, nie musimy kierować się jego płcią. To jeszcze nie ten czas, kiedy chłopcy interesują się samochodami, a dziewczynki lalkami. Generalizowanie zresztą i tak nie ma sensu, bo być może nigdy się nimi nie zainteresują? Dobre więc będą np. książeczki z obrazkami czy pluszowe zwierzaki.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło