Zakup mieszkania w Darłowie – na ile jest to opłacalna inwestycja?

Rynek nieruchomości w naszym kraju nieustannie się rozwija. W cenie są zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i nieco starsze lokale dostępne na rynku wtórnym. Lepsze zarobki sprawiają, iż kredyty hipoteczne są chętniej przydzielane przez banki, co z kolei generuje większe ruch w biznesie mieszkaniowym. Ceny kształtują się dynamicznie, choć od kilku lat widać tylko jedną tendencję – rosnącą.

Mieszkanie w Darłowie – balkon z widokiem na plażę

Darłowo to uroczy zakątek położony na północy Polski, bezpośrednio nad Bałtykiem. Każdy, kto tu raz przyjedzie, zaczyna myśleć o powrocie z chwilą, gdy musi opuścić to miejsce. Dla niektórych tęsknota jest tak wielka, że po nocach śni się własny kawałek przestrzeni w sąsiedztwie morskich fal. Dobra informacja! Takie marzenie jest jak najbardziej realne do spełnienia. Wystarczy dobrze określić swoje oczekiwania co do lokalu mieszkaniowego, a następnie wybrać jedną z propozycji, które dostępne są w serwisach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań.

Ile kosztuje mieszkanie nad morzem?

Ceny są na tyle zróżnicowane, iż nie da się wskazać jednej konkretnej kwoty. Wiele zależy między innymi od tego, czy chodzi o mieszkanie, czy o apartament. Wiadomo także, że tańsze będzie mieszkanie w bloku w starym budownictwie, które dodatkowo wymaga remontu. Z kolei najwięcej trzeba będzie zapłacić za mieszkania, z których okien roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na bałtyckie fale. Trzeba się jednak przygotować na to, iż mieszkania nad morzem nie należą do najtańszych w kraju, jednak można to wyzwanie potraktować jako doskonały sposób na inwestycję.

Mieszkania w Darłowie – inwestycje na wynajem

Inwestorów kupujących mieszkania nad morzem da się zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to osoby, które szukają przytulnego mieszkanka, w którym by mogły spędzać przynajmniej część roku w nadmorskim klimacie. Ta grupa osób przeważnie rozgląda się za mieszkaniami nieco tańszymi, niekoniecznie o najwyższym standardzie. Z kolei druga grupa inwestorów, to osoby o biznesowej smykałce, którzy inwestują w nadmorski rynek nieruchomości, nie tylko myśląc o swoich potrzebach, lecz także z perspektywą wynajmu zakupionego apartamentu innym gościom. Oczywiście nie wyklucza to scenariusza, że na niektóre tygodnie czy weekendy sami będą w nich mieszkać, jednak aby mieszkania przez resztę roku nie stały puste, będą wynajmowane, by generowały zysk.

Czy inwestycja w apartamenty w Darłowie jest opłacalna?

Opłacalność inwestycji można rozważać na kilku poziomach. Oczywiście, aby zwróciły się koszty zakupu apartamentu z wynajmu, to trzeba bardzo długo czekać. Jednak wziąć pod uwagę należy to, że ceny nieruchomości w Darłowie systematycznie od kilku lat rosną. Co oznacza, że za kilka lat nieruchomość nie tylko nie powinna stracić na swojej wartości, lecz wręcz przeciwnie, ma szansę wzrosnąć. Już w tym miejscu pojawia się potencjalny zysk z inwestycji. Do tego oczywiście doliczyć trzeba zysk z wynajmu w określonych porach roku. Kiedyś w grę wchodziła sezonowość wynajmu lokali nad morzem, jednak obecnie da się zauważyć, iż turyści ściągają nad morze o każdej porze roku, choć oczywiście, przy pięknej, letniej pogodzie są na plażach największe tłumy.

Kupić mieszkanie w Darłowie, czy nie kupić?

Odpowiedź na zadane w ten sposób pytanie jest tylko jedna – jeżeli ktoś szuka mieszkania o wysokim standardzie, które będzie położone w ciekawej okolicy i z którego będzie blisko na plażę, to zdecydowanie kupić! Nie trzeba będzie więcej stresować się zajętymi miejscami w hotelach. Gdy przyjdzie ochota na nadmorski wypoczynek, można będzie pojechać do siebie!

Polecamy zapoznać się z ofertami na mieszkania w Darłowie w portalu dobryadres.pl.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło