Odzież do karmienia, która pozwala uniknąć nieprzyjemności

Karmienie piersią jest jedną z najbardziej naturalnych czynności w życiu człowieka. Niestety wciąż wiąże się z wieloma dylematami i trudnościami. Począwszy od zdrowotnych przez psychiczne aż po społeczne. Niestety, współcześnie karmienie piersią poza domem wiąże się z karcącym wzrokiem przechodniów czy gości restauracji, co powoduje, że świeżo upieczone mamy często mają wątpliwości czy powinny nakarmić swoje dziecko w miejscu publicznym. Z tego powodu coraz częściej decydują się na chociażby eleganckie sukienki do karmienia piersią. Warto wiedzieć, że według lekarzy Światowej Organizacji Zdrowia, karmienie piersią powinno być podstawowym sposobem odżywiania niemowlaka przez pierwsze sześć miesięcy jego życia. Ten czas można jednak wydłużać co ma zbawienny wpływ zarówno na mamę jak i dziecko. Należy oczywiście oddać również sprawiedliwość innym poglądom, bowiem każda mama ma wybór i może zdecydować w jaki sposób i jak długo będzie karmić dziecko. Istnieją przecież również alternatywy w postaci mleka modyfikowanego. Karmienie piersią ma oprócz niezaprzeczalnych zdrowotnych zalet również sporo korzyści społecznych. Dobre zdrowie mamy i dziecka poprawia ekonomię państwa, dlatego warto uświadamiać społeczeństwo, że karmienie ma sporą wartości i powinno wspierać się w tym wszystkie matki.

Elegancka bluzka do karmienia na ratunek wszystkim mamom

Karmiąca mama nie powinna odczuwać stresu związanego z karmieniem dziecka w miejscach ogólnodostępnych. Malutkie dziecko ma przecież tak jak każdy inny człowiek prawo do posiłku, dlatego nie warto dawać sobie wmówić, że karmiąca mama powinna robić np.: w toalecie, bo bardzo często nie są to przyjemne miejsca. Co prawda w galeriach handlowych lub w restauracjach coraz częściej możemy spotkać specjalne pokoje do karmienia, ale wciąż nie jest to popularne rozwiązanie. Widok karmiącej matki w parku czy knajpie może być dla osób postronnych nieco krępujący, dlatego każda mama powinna przygotować się odpowiednio do tej czynności. Chodzi chociażby o specjalne ubrania pozwalające na dyskretne karmienie, bez zbędnego epatowania nagością. Tego typu odzież do karmienia powinna jednak spełniać szereg wyśrubowanych norm, które zapewnią bezpieczne i spokojne użytkowanie zarówno kobiecie jak i dzidziusiowi.

Cechy jakie powinna posiadać dobra odzież dla karmiących matek

Najważniejszym elementem na jaki powinno się zwracać uwagę podczas kupowania tego typu ubrań jest bez wątpienia materiał. Odzież do karmienia piersią powinna być wykonana z tkanin oddychających takich jak bawełna. Zapewni to dziecku i mamie odpowiedni komfort termiczny. Kolejnym ważnym punktem jest łatwy dostęp do piersi. Warto wybrać taką odzież dla matek karmiących, która posiada odpowiednie wycięcie zamaskowane dodatkowym materiałem lub delikatnym zamkiem błyskawicznym. Gwarantuje to, że karmienie będzie bardzo proste, a jednocześnie dyskretne. Nikt przecież nie lubi pokazywać się nago. Matka w połogu czy podczas karmienia dziecka bardzo często tęskni również do swoich pięknych ubrań i strojów sprzed ciąży. Dlatego odzież do karmienia piersią powinna być również modna! Nikt przecież nie zmusi kobiety do ubierania strojów, które nie są zgodne z jej gustem lub upodobaniami. Na rynku dostępne są zarówno eleganckie sukienki do karmienia piersią, które idealnie nadają się na ważne rodzinne uroczystości jak i elegancka bluzka do karmienia, która sprawdzi się jako strój na wyjście do znajomych!

Elegancka bluzka do karmienia – gdzie znaleźć najlepszą?Wybierając się na poszukiwania ubrań do karmienia warto stawiać na sklepy specjalizujące się w tego typu produktach. Dobrym adresem jest m.in. Koszulove oferujące zarówno odzież dla matek karmiących jak i wspomniane eleganckie sukienki do karmienia piersią, które są prawdziwym hitem każdego letniego sezonu. To też miejsce, w którym odnajdą się rodzice z nieco starszymi dziećmi. W ofercie Koszulove znaleźć można bowiem również koszulki mama i syn. Hitem jest również koszulka tata i syn z zabawnymi napisami!

Wpis powstał przy współpracy z Koszulove.com

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło