„Must have” włosomaniaczek – najlepsze kosmetyki

Jeżeli do tej pory nie interesowały cię tematy związane z pielęgnacją włosów to czeka cię sporo materiału do nadrobienia – zwłaszcza jeśli planujesz przerzucić się na naturalną pielęgnację. Jest to metoda, która wymaga od nas więcej wysiłku i poświęconego czasu, ale jednocześnie przynosi dosyć szybko fantastyczne efekty – nie tylko polegające na poprawie kondycji włosów, ale również na świadomości co do wyboru składników, których używamy na co dzień. Najlepsze kosmetyki będą oparte na naturalnych wyciągach z roślin, używanych już setki tysięcy lat temu. Warto dokształcić się w temacie używanych kosmetyków, aby wiedzieć jakie kosmetyki przyniosą nam najwięcej korzyści, a które mogą wyrządzić nam krzywdę. Już nie musimy polegać na reklamach w telewizji, które mają niewiele wspólnego z dobrymi produktami, realnie dbającymi o nasze włosy. 

Odpowiednie szampony do włosów to podstawa

Należy zacząć od dostosowanego do swoich włosów szamponu. Wyróżniamy włosy tłuste lub suche, przetłuszczające się lub mające tendencję do łamania, cienkie i gładkie czy na przykład puszące się. W zależności od tego, czego potrzebują nasze włosy powinniśmy wybierać zarówno szampony do włosów, wcierki jak i olejki do włosów. Kompleksowa pielęgnacja nie kończy się jedynie na wyborze szamponu. Jest to pierwszy krok, bardzo ważny, ale samodzielnie może nie zdziałać zbyt wiele. Jeżeli mamy problem z oceną jakie szampony do włosów w naszym przypadku mogą się sprawdzić – warto zapytać o radę profesjonalistów – fryzjerów, stylistów włosów lub po prostu osoby interesujące się pielęgnacją włosów. Możemy też poświęcić czas i samemu zgłębić ten temat – istnieje wiele publikacji na temat rodzajów włosów, które sprawią, że poczujemy się w tych kwestiach pewniej. Metoda prób i błędów nie zawsze jest najlepszą opcją, ponieważ używanie niewłaściwych kosmetyków może spowodować łupież lub inne problemy ze skórą głowy. Po wybraniu odpowiedniego szamponu przychodzi czas na kolejne etapy pielęgnacji – olejki do włosów oraz wcierki.

Olejki do włosów – magia w butelce

Olejki do włosów działają na wiele problematycznych kwestii – rozpoczynając od likwidowania przesuszenia włosów do problemów związanych z wypadaniem włosów czy problemami skórnymi. Różne olejki mają różne właściwości – warto dopytać specjalistę sprzedającego olejki do włosów jaki produkt powinien sprawdzić się w naszym przypadku najlepiej. Dobry sklep z kosmetykami do włosów będzie dysponował takim doradcą, który z chęcią pomoże nam w doborze odpowiednich produktów. Ta sama kwestia dotyczy wcierek, które mają odpowiednie kompozycje składników w zależności od problemu, który mają zwalczać – czy jest to wypadanie włosów czy stymulacja porostu, a może kłopoty ze skórą głowy – odpowiedni skład jest w stanie zdziałać cuda.

Sklep z kosmetykami tylko do włosów?

Dlaczego warto wybrać sklep, który specjalizuje się w sprzedaży produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów? W tego typu firmach często jest do dyspozycji klientów konsultant, który chętnie doradzi przy wyborze odpowiednich kosmetyków. Dodatkowo możemy spodziewać się tu szerszego asortymentu i większej świadomości co do składów kosmetyków. Dodatkowo w dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziemy również wcierki do włosów, różne kolory henny, serum, a także olejki do włosów. Dobrze jest mieć jedno miejsce, w którym możemy skompletować cały zestaw do pielęgnacji włosów, płacąc jednorazowo za wysyłkę i otrzymując jedną paczkę zamiast kilku.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło