Kalkulatory dietetyczne w walce z nadwagą

Redukcja masy ciała, to cel, który dla wielu osób jest bardzo trudny do zrealizowania. A dzieje się tak między innymi dlatego, że brakuje im nie tylko samodyscypliny, ale także podstawowej wiedzy i wsparcia. Tymczasem zarówno wiedzę, jak i wsparcie znaleźć można w internecie. Tam jest wiele materiałów poświęconych zdrowemu odżywianiu, odchudzaniu, czy kształtowaniu rzeźby organizmu.

Wiele stron internetowych zostało stworzonych po to, aby wspierać ludzi w ich walce z otyłością. Na stronach takich znaleźć można wiele artykułów, które przygotowują do mądrego i zdrowego odchudzania. I warto je przeczytać. Źle dobrana dieta, czy drastyczne odchudzanie mogą bowiem wyrządzić organizmowi ogromną krzywdę. Jeśli więc komuś zależy na efekcie, ale nie kosztem zdrowia, do odchudzania powinien podjeść odpowiedzialnie. Ważne jest tutaj przede wszystkim poznanie potrzeb swojego organizmu. A w tym pomocne są kalkulatory dietetyczne. I tak na przykład kalkulator BMI pozwala szybko wyliczyć, czy dana osoba ma nadwagę, czy już otyłość. Kalkulator WHR określa ich rodzaj, a także wskazuje na ryzyko wystąpienia różnego rodzaju schorzeń. Kalkulator BMR pozwala natomiast określić indywidualne zapotrzebowanie danej osoby jeśli chodzi o kalorie.

Znając potrzeby i problemy swojego organizmu, można przejść do zmiany nawyków żywieniowych. Bez tego bowiem nie da się żadnych zmian przeprowadzić. Wspomniane wcześniej kalkulatory pozwalają zdiagnozować, gdzie jest problem i wskazują, ile kalorii dziennie powinno się spożywać. Ich wskazania należy jednak wprowadzić w życie. I tu podstawą jest zdrowe jedzenie. Bez niego żadna dieta nie ma sensu. Ma być przede wszystkim naturalnie. Posiłki mają być też zbilansowane. Muszą zawierać odpowiednie dawki białka, witamin, minerałów i węglowodanów.

Mówiąc o walce z nadwagą, nie można nie wspomnieć też o aktywności fizycznej. A tu przyda się kalkulator AMR, który oblicza, ile energii organizm jest w stanie spalić podczas różnych aktywności fizycznych. Pozwala on dobrać odpowiednie ćwiczenia. Podpowiada, czy danej osobie wystarczy spacer, czy może lepszy dla niej będzie codzienny fitness. Jest więc też ogromnym wsparciem w dążeniu do poprawy sylwetki ciała.

1 Komentarz
  1. Jak by mi się tak chciało, jak mi się nie chce 🙂

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło