Jakie przysmaki dla psa kupić?

Przysmaki są dla psów formą nagrody, ale też i elementem zabawy. Pozwalają zwierzakom szybciej uczyć się prawidłowego zachowania i opanowywać nowe sztuczki. Przy pomocy przysmaków właściciele mogą też zbliżyć się do swoich pupili, zwłaszcza jeśli dopiero co je przygarnęli i oswajają je z nowym dla nich miejscem do życia. Weterynarze i behawioryści są zdania, że przysmaki dla psa powinny stanowić nawet do 10% jego dziennego wyżywienia. A jak je wybierać, by były one dla zwierzaka nie tylko smaczne, ale także i wartościowe, zdrowe oraz pożywne?

Najpopularniejszą odmianą przysmaków dla psiaków są mięsne kąski. Niemalże wszystkie pupile za nimi przepadają i są w stanie zrobić wiele, by tylko je otrzymać. Warto tu też zaznaczyć, że mięsne kąski są przysmakami naturalnymi o dobrym i prostym składzie, w którym zwykle nie ma zbyt wielu dodatkowych substancji czy wypełniaczy, a nieraz nie ma ich w ogóle. Chcąc zaproponować psiakowi coś z tej grupy produktów, warto sięgnąć po smaczki wykonane z suszonego mięsa – np. klasycznego drobiu lub wołowiny. Od czasu do czasu warto też nieco bardziej zaszaleć i zdecydować się na zakup mięsa z indyka czy królika. Takie przysmaki będą już nieco droższe, ale na pewno świetnie wzbogacą i uzupełnią dietę czworonoga.

Przysmaki dla szczeniaka

Powyżej opisane mięsne przekąski zwykle są traktowane jako element uzupełniający codzienną dietę zwierzaka. Z innych wyrobów należy natomiast skorzystać w momencie, gdy chce się np. nauczyć psiaka nowej sztuczki. W takiej sytuacji dużo lepiej sprawdzą się typowe przysmaki dla szczeniaka, czyli różnego rodzaju ciasteczka, spiralki oraz paseczki. Nie mają one jednak niczego wspólnego z tradycyjnymi słodyczami spożywanymi przez ludzi. Wykonywane są bowiem z produktów bezpiecznych i zdrowych dla zwierząt, czyli głównie skrobi oraz ryżu, ewentualnie jakichś uzupełniających dodatków smakowych. Ten typ przekąsek charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Z uwagi na swój niewielki rozmiar może być też wykorzystywany do nagradzania psa w trakcie spacerów, gdy np. właściciel próbuje nauczyć go chodzenia przy nodze.

Ostatnią już grupę przekąsek kierowanych do czworonogów stanowią przysmaki dbające o zdrowie zwierzaków. Po nie też warto od czasu do czasu sięgnąć, zwłaszcza jeśli pupil nie chce dojadać swojej karmy albo zaczął mieć problemy z sierścią czy np. jamą ustną. Świetnym uzupełnieniem takiej codziennej diety będą przekąski dbające o zęby i dziąsła. Zazwyczaj przyjmują one formę podłużnych cienkich paseczków. Pupil może je sobie gryźć i w ten sposób oczyszczać swoje zęby oraz jednocześnie zapobiegać odkładaniu się kamienia nazębnego. Istnieją też specjalne przysmaki mające na celu zadbać o stawy, kości bądź nawet sierść czy włosy zwierzaka. Spokojnie można używać ich wymiennie.

Naturalne przysmaki dla psa

Wybierając i kupując jakiekolwiek artykuły do jedzenia dla zwierzaków, zawsze trzeba też patrzeć na ich składy. Najlepsze będą oczywiście naturalne przysmaki dla psa. Absolutnie żadnemu zwierzakowi nie powinny one zaszkodzić, bo tworzone są z tego, co naturalne i dobre.

1 Komentarz
  1. Piękne psiaki 🙂

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło