Geodeta bardzo potrzebny

Udało ci się zrealizować marzenie o budowie własnego domu i właśnie jesteś na etapie planowania tej inwestycji? Już teraz pomyśl o wyborze firmy, która wykonuje pomiary geodezyjne. Dlaczego to takie istotne już teraz? Bo od tego, jakiego wybierzesz geodetę i od jakości jego usług zależy komfort prowadzenia całej inwestycji.

Geodezja na sam początek

Firma geodezyjna zajmuje się m.in. tworzeniem map ewidencyjnych do celów projektowych. Na tym jednak nie koniec bo takiego specjalisty jak geodeta możemy potrzebować także w przypadku budowy przyłączy do nowego obiektu. Bardzo istotne jest, aby cała podziemna infrastruktura była odpowiednio zinwentaryzowana i wybudowana w miejscu, w którym została przewidziana na mapie To dlatego geodetę warto mieć na placu budowy, ale także po to, aby wszystko było pomierzone w realnych warunkach. Kiedy cała inwestycja dobiegnie końca, pomiary geodezyjne będą niezbędne po to, aby wykonać inwentaryzację powykonawczą. Dzięki temu będzie wiadomo, co dokładnie zostało zrobione, a projekt zostanie zweryfikowany. Geodezja daje też gwarancję, że budynek zostanie wytyczony w dobrym miejscu a granice działki będą przebiegać tam, gdzie powinny. To z kolei pozwoli uniknąć kłopotów w przyszłości, na przykład z montażem ogrodzenia. Nietrudno sobie wyobrazić jak kłopotliwe byłoby przestawianie płotu, który został ustawiony nieprawidłowo na przykład metr na działce sąsiada. Jeśli działka będzie już porośnięta a drzewa wysokie, nawet taka operacja jaka przesunięcie płotu o metr może być kłopotliwa, a przede wszystkim bardzo kosztowna. Nie wspominając już o prawnych konsekwencjach bezumownego zajęcia czyjegoś terenu. Także jeżeli chodzi o wytyczenie drogi, jej niewłaściwy przebieg może być przyczyną nieprawidłowego zainstalowania mediów pod ziemią.

Geodeta – budowa to nie wszystko

Nawet jeżeli nie masz w planach wznoszenia własnego obiektu budowlanego, być może interesuje cię podział działki. Duży obszar, który można by podzielić na mniejsze działki i sprzedać w atrakcyjnej cenie? nie obędzie się bez pomocy firmy geodezyjnej. Postaw na specjalistów, którzy dysponują wiedzą i odpowiednim sprzętem do tego, aby sprawnie przeprowadzić proces podziału danej nieruchomości. Gdzie powinna przebiegać granica i jak powinna wyglądać w terenie? To będzie zaznaczone za pomocą odpowiednich znaków granicznych i nie będzie zatem wątpliwości, gdzie ustawić ogrodzenie. Prawidłowy podział ma znaczenie po to, aby uniknąć konsekwencji i komplikacji prawnych w przyszłości. Dobry geodeta pomoże w niemal każdej kwestii związanej z gruntem. Wyjaśni zawiłości procedur formalnych i poprowadzi przez cały proces. Gwarancją tego, że usługa zostanie wykonana tylko na najwyższym poziomie a do tego szybko jest odpowiedna baza maszyn i rzesza specjalistów w danej firmie. To możliwe nie tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu samego geodety, ale także dzięki korzystaniu z odpowiedniego sprzętu. Odpowiednie narzędzia znacznie ułatwiają pracę, a do tego gwarantują dokładność pomiarów.

Geodezja – ile to kosztuje?Pomiary geodezyjne mogą różnić się ceną, ale warto dokładnie sprawdzić, co otrzymujemy w zamian. Geodeta to specjalista, z którym warto być w kontakcie jeszcze przed rozpoczęciem budowy własnego domu, a najlepiej jeszcze przed zakupem działki na której chcemy postawić swoje wymarzone cztery kąty. To istotne o tyle, że geodeta pomoże nam rozwiać wiele wątpliwości. Wyjaśni niuanse związane z zakupem gruntu albo wręcz odradzi zakup konkretnej nieruchomości, jeżeli może to skutkować komplikacjami w przyszłości. Jeżeli planujesz zakup działki na cele inwestycyjne, albo pod dalszą odsprzedaż także skontaktuj się z firmą geodezyjną już na etapie wyboru konkretnej nieruchomości. Podział działki warto przeprowadzić dokładnie. Do tego geodeta sprawdzi, czy dany obszar nie leży w strefie ochrony konserwatorskiej co znacznie utrudniałoby późniejsze wykorzystanie takiej działki. Firma geodezyjna będzie także pomocna przy sprawdzaniu aktualnego stanu prawnego interesującego nas skrawka ziemi.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło