Firma geodezyjna – najlepszy przyjaciel właściciela nieruchomości

Planując budowę nowego domu warto jak najszybciej nawiązać współpracę ze specjalistami, którzy będą w stanie wykonać pomiary geodezyjne. W każdym przypadku, gdy na danym terenie ma się znaleźć nowy obiekt, który wymaga pozwolenia na budowę, musi on zostać odpowiednio wytyczony geodezyjnie. W rzeczywistości oznacza to, że założenia projektu budowy domu czy budynku gospodarczego muszą zostać fizycznie zaznaczone na danej działce lub znajdujących się na niej elementach terenu. Geodetę warto wezwać jednak nieco wcześniej, już na etapie projektowania. Przeprowadzi on wtedy pomiary geodezyjne i naniesie na mapę np.: daną sieć uzbrojenia terenu. To inwestycja w przyszłość, bowiem dzięki dokładnym danym można uniknąć problemów z odnalezieniem przebiegu instalacji i sieci w czasie niespodziewanych awarii czy rozbudowie uzbrojenia lub nowych inwestycji na działce.

Pomiary geodezyjne

Pomiary geodezyjne to też nieodłączny element projektu architektonicznego. Ważne by projektant nawiązał współpracę z geodetami, bowiem pozwoli to uniknąć niespodzianek i problemów a jednocześnie wniesie do inwestycji porządek dokumentacyjnych. W trakcie budowy może się okazać, że działka potrzebuje wyznaczonych na nowo bądź wznowionych punktów granicznych. Jest to niezbędne m.in., gdy planujemy ogrodzenie. Dzięki pomocy geodety można uniknąć konsekwencji płynących z wybudowania płotu na działce sąsiada. Firma geodezyjna gwarantuje, że takie nieprzyjemności nam się nie przytrafią. Geodezja przyda się również, gdy będziemy chcieli powiększyć naszą działkę, kupując kawałek ziemi od sąsiada. Wtedy firma geodezyjna przeprowadzi geodezyjną procedurę podziału i wydzieli fragment działki na sprzedaż.

Geodeta

Pod koniec budowy również warto zwrócić się do geodety. Skończony dom do odbioru potrzebuje mapę inwentaryzacji powykonawczej. Wiąże się to m.in. z pomiarem sytuacyjno-wysokościowym budynku oraz wszystkich elementów zagospodarowania działki wraz z podziemną siecią uzbrojenia terenu. Szeroki wachlarz usług oferuje m.in. firma geodezyjna HiLevel Geodezja. To jeden z wiodących podmiotów na rynku pomiarów, który powstałby zaspokoić potrzeby klientów z zakresu budownictwa, obrotu nieruchomościami oraz regulacji stanu prawnego poszczególnych nieruchomości. Pomiary geodezyjne to również ważna część biznesplanu a firma geodezyjna to ważny partner dla przedsiębiorców. Mnogość ofert na rynku nieruchomości na sprzedaż i wynajem może przyprawić o zawrót głowy. Szukając odpowiedniego lokalu usługowego dla swojej firmy musimy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak to czy poszukujemy czegoś na własność czy na wynajem, jaka jest lokalizacja oraz metraż upatrzonego lokalu. Ta ostatnia cecha powinna zwrócić szczególną uwagę przedsiębiorców. Wartość nieruchomości jest uwarunkowana m.in jej powierzchnią a wysokość podatków i czynszu jest związana z metrażem. Dlatego też, precyzyjne obliczenie powierzchni lokalów jest niezwykle istotne.

Pomiary geodezyjne i dokumentacja, w której firma geodezyjna określa powierzchnię, są podstawą do wpisów w księgach wieczystych oraz w aktach notarialnych. Zdarza się również, że to co już jest wpisane np.: w księdze wieczystej nieruchomości nijak ma się do stanu faktycznego. W takich przypadkach firma geodezyjna z powodzeniem może przygotować odpowiednie dokumenty, które będą podstawą dla sądu do skorygowania treści KW. To proces skomplikowany, dlatego warto zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy wykonają wszelkie potrzebne pomiary geodezyjne.

Wpis powstał przy współpracy z Hilevelgeodezja.pl

1 Komentarz
  1. Gdzie znajdę dobrego geodetę w okolicach Krakowa?

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło