Dział prawny w małej firmie – potrzeba czy fanaberia?

Duże przedsiębiorstwa i korporacje muszą mieć swój dział prawny, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich innych działów. Prawnicy mają dużo pracy zwłaszcza wtedy, gdy firma wdraża nowe projekty, czy też wprowadza nowe działania logistyczne.

Mniejsze firmy już niekoniecznie muszą mieć swój dział prawny, lecz ważne jest aby z taką firmą współpracowała kancelaria prawna lub chociaż radca prawny. Warto wszelkie kwestie omówić z prawnikiem już na samym początku, profilaktycznie, żeby uniknąć w późniejszym czasie ponoszenia konsekwencji za coś, o czym być może mieliśmy pojęcia.

Prawo to trudny zawód, istnieje w nim mnóstwo niejasności, powiązań, a także błyskotliwych rozwiązań, na które nie wpadłby przykładowy Kowalski. W związku z tym, nawet znając się nieco na prawnych obowiązkach firmy, nie warto rezygnować ze współpracy ze specjalistami. Często może okazać się, że kiedy sami coś zawalimy, prawnik, bądź kancelaria prawna, która współpracuje z nami na stałe i zna naszą firmę od podszewki, lepiej się odnajdzie w tej trudnej sytuacji, znajdzie więcej dobrych rozwiązań niż ktoś, kto został wynajęty tylko na potrzeby danej sprawy. Na pewno taka kancelaria, starając się utrzymać stałego klienta i dbając o swoją dobrą reputację zrobi wszystko, aby naszą firmę wyciągnąć z kłopotów.

A zatem prowadząc własną działalność, warto skorzystać z pomocy jaką jest prawna obsługa przedsiębiorstw. Wiadomo, że aby firma sprawnie się rozwijała musimy wdrażać coraz to nowe pomysły, iść do przodu wraz z postępem gospodarki. W obecnej sytuacji mnóstwo firm postawi na sprzedaż zdalną, co już wymaga konsultacji z prawnikiem, chociażby w dziale praw konsumenta. Prawo konsumenckie przy sprzedaży stacjonarnej, a sprzedaży na odległość, znacznie się różni. Konsultacji prawnej wymaga chociażby chęć zorganizowania konkursu dla klientów, czy też konkursu motywującego dla pracowników. To wydawałoby się drobne rzeczy, jednak jest wiele aspektów, o których należy widzieć, zanim podejmiemy się takiego projektu. W razie zgłoszenia jakiejś niezgodności prawnej, z małej rzeczy mogą zrodzić się wielkie kłopoty.

Duże firmy, mające swój własny dział prawny, wyrobiły sobie opinię, że wiedzą co robią, jeśli chodzi o kwestię prawną nowych przedsięwzięć, gdyż taka firma na pewno wyposażyła się w godną zaufania obsługę prawną. Prowadząc małe firmy, także zadbajmy o to, aby były one godne zaufania, aby nasi klienci nie mieli wątpliwości, że mogą bezpiecznie korzystać z naszych usług.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło