Czym są folie LCD?

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się folie okienne, które z roku na rok zyskują na popularności, wskutek szerokiej gamie zastosowań. Zdecydowana większość z nich jest bardzo łatwa w montażu, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem. Folie okienne świetnie sprawdzą się także jako folie przeciwsłoneczne. Odpowiednio użyte zagwarantują nie tylko ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także ochronę przed słońcem. W zwiększonej ekspozycji na promienie słoneczne folie okienne odizolują od ciepła, a tym samym spowodują utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Natomiast zimą, dzięki swojej konstrukcji, folie okienne hamują zdecydowanie więcej ciepła w budynku, powodując mniejsze straty ciepła.

Folie przeciwsłoneczne oprócz wymienionych wcześniej atutów, niezwykle dobrze sprawdzają się w sytuacji rozbicia szyby. Zatrzymują one odłamki rozbitego szkła, a co za tym idzie chronią osoby przebywające w pobliżu. Folie okienne posłużyć mogą również jako element dekoracyjny. Szeroka gama rozmaitych folii zapewnia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bez baczenia na to, czy poszukujemy folii do spożytkowania na witrynie sklepowej, szybie okiennej w domku jednorodzinnym, czy szybie montowanej w samochodzie. Niewątpliwym atutem jest także to, że folie okienne są bardzo łatwe w demontażu i nie niszczą powierzchni, na której zostały użyte. Nowością na polskim rynku są folie elektryczne PDLC (Smart Glass) szerzej znane pod nazwą folia LCD. Są one coraz częściej stosowane przy aranżacji wnętrz ze względu na możliwość sterowania przejrzystością folii. Niewątpliwie gwarantuje to zupełną prywatność, ale także folia LCD w całości dostosowuje się do użytkownika, który obsłużyć może ją za pomocą standardowych wyłączników, pilotów, ale także aplikacji na telefon. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które bardzo dobrze i chętnie poruszają się w świecie nowinek technologicznych.

Jedną z kluczowych cech jaką dysponuje folia LCD to wysoka przepuszczalność światła w momencie wyłączenia folii. Dzięki temu pomieszczenia pozostają bardzo dobrze oświetlone światłem naturalnym, jednocześnie zapewniając nam pełną prywatność. Folia LCD daje nam coś czego nie uzyskamy stosując standardowe folie okienne – pełną prywatność bez zaciemnienia pomieszczenia.

Zachęcamy do komentowania

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło