Auto pomoc

Auto pomoc czy jak kto woli pomoc drogowa 24H to usługa, która jest nader pożądana i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Przekonało się już o tym wielu z nas, kiedy przyszło nam korzystać z takiej pomocy. Kiedy ulegamy wypadkowi czy kolizji i nasze auto zostaje unieruchomione na drodze, wówczas potrzebna jest bezwzględnie laweta. Na szczęście auto pomoc przyjeżdża w miarę szybko w takich okolicznościach i tym samym zostajemy wybawieni z opresji. Nie trzeba jednak nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, w jak niekomfortowej sytuacji jest człowiek, który ulega wypadkowi na drodze i nie może się stamtąd ruszyć.

Oczywiście zakładamy, że dana osoba sama nie ucierpiała, a tylko unieruchomiony został jej samochód, bo gdyby jeszcze do tego ktoś został ranny, to wtedy byłby rzeczywiście dopiero kłopot. W każdym razie, pomoc drogowa 24H sprawdza się bardzo dobrze w kryzysowych sytuacjach. Dobrze, że użytkownicy dróg mogą liczyć na takie usługi. Co więcej, okazuje się, że nie trzeba nawet zbyt długo czekać na moment, kiedy przyjedzie laweta po nasze auto. Dzieje się tak dlatego, że usługodawców w tym zakresie obowiązuje rejonizacja, czyli innymi słowy mówiąc, obsługują oni określony obszar i tym sposobem jest możliwe, że szybko pojawiają się z pomocą na miejscu wypadku bądź innej kolizji. Pomoc drogowa 24H zapewni poszkodowanym odstawienie uszkodzonego pojazdu do najbliższego warsztatu, gdzie ten będzie mógł być naprawiony. Naturalnie, wcześniej obejrzy go rzeczoznawca, który wyceni szkodę oraz właściciel samochodu będzie mógł się ubiegać o odszkodowanie. To może być wypłacone bądź z polisy AC, jeśli takowa została wykupiona, bądź też z OC sprawcy. Lecz te już kwestie to temat na odrębny materiał.

Na zakończenie naszych rozważań dodajmy jeszcze, że tak dobrze zorganizowanych oraz działających usług auto pomoc kiedyś po prostu nie było i ludzie musieli sobie jakoś radzić. Tak, ale powiedzmy też jasno, że i pojazdów na naszych drogach było wiele mniej i tym samym było mniej wypadków. Dzisiaj żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości niż jeszcze trzydzieści czy dwadzieścia lat temu. Statystyki mówią, że na przeciętne gospodarstwo domowe przypadają średnio dwa samochody, a więc te dane dowodzą już wszystkiego.

1 Komentarz
  1. Kontakt nr 1 posiadaczy Alfy 🙂

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło