Alkohole na wesele – Piwo

Czy wódka jest jedynym takim alkoholem, który sprawdza się na uroczystościach weselnych? Naturalnie nie! Niektórzy w ogóle jej nie pijają, a mimo wszystko oczekują tego, że na imprezie weselnej będą mogli sięgnąć po jakieś wyskokowe napoje na wesele, które od razu poprawią im samopoczucie, dodadzą energii oraz zachęcą do wyjścia na parkiet. Dla wódki warto więc przygotować pewne alternatywy. A jakie mogą one być?

Wino weselne

Taką klasyczną propozycją, bardzo dobrym zastępcą dla zwykłej czystej wódki, jest oczywiście wino. Co prawda jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyło się ono w Polsce nadmiernie dużą popularnością, ale teraz coraz to więcej osób się do niego przekonuje, a niektórzy zdążyli się z nim tak bardzo polubić, że gdy już mają coś wypić, stale sięgają po wino. Jest to typ nieco lżejszego trunku. Zawiera mniej procentów od wódki, a i tak potrafi wprowadzić człowieka w przyjemny nastrój. Szukając uniwersalnego wina, na pewno warto sięgnąć po coś bądź wytrawnego, albo półwytrawnego. Słodkie trunki nie są niestety zbyt wskazane. Zazwyczaj powodują one silny ból głowy na drugi dzień oraz też nie każdemu podpasują.

Piwo weselne

Świetny alkohol na wesele to również… piwo na wesele! Pomimo iż niektórym może się kojarzyć ze zwykłymi biesiadami, luźnymi spotkaniami w barach czy ogniskami, to jednakże jego popularność stale dojrzewa. Piwo nie musi być zresztą marnym jakościowo alkoholem. Nie musi kosztować dwóch czy trzech złotych. Teraz w Polsce panuje wręcz moda na spożywanie piw kraftowych, które w swojej kategorii są wprost luksusowymi trunkami, co widać nawet po ich cenie, nieraz osiągającej wartość nawet kilkunastu złotych. Nawet jeżeli takie piwo nie ma być kluczowym alkoholem na weselu, warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilkanaście jego butelek. Niektórzy goście na pewno chętnie po nie sięgną w przerwach pomiędzy kolejnymi kieliszkami.

Szampan weselny

Ostatnia już oferta, niemalże tak samo niezastąpiona co wódka, to oczywiście szampan na wesele. Jest to alkohol, który jako pierwszy zostaje podany gościom podczas imprezy. Serwuje się go zawsze na samym początku wesela, gdyż służy on do wznoszenia toastu. Goście są nim witani już przy wejściu. Należałoby jednak pomyśleć tutaj o osobach niespożywających alkoholu, proponując im szampana bez procentów.

1 Komentarz
  1. Dobry pomysł. A mam pytanie, czy wino to dobry pomysł na weselny alkohol?

Dodaj Odpowiedź

Nsports.pl
Logo
Resetuj Hasło